Lajm i mirë në periudhë të vështirë, BE vendos: Fillim i negociatave me RMV dhe Shqipërinë!

Lajm i mirë në periudhë të vështirë, BE vendos: Fillim i negociatave me RMV dhe Shqipërinë!

“Jam i kënaqur që vendet anëtare të BE-së sot arritën marrëveshje politike për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Urime për të dy vendet”, ka shkruar në twiter Komisari për zgjerim për politikë fqinjësore dhe për zgjerim, Oliver Varhelyi

Kjo sipas tij është mesazh i qartë dhe i fuqishëm deri tek vendet e Ballkanit Perëndimore se e ardhmja e tyre është në BE.

Oliver Varhelyi @OliverVarhelyi
 

Very pleased that member states today reached political agreement on opening of accession talks with and . I wholeheartedly congratulate both countries. This also sends a loud and clear message to : your future is in EU.

 
 
 
Linda Limani
nga Linda Limani 24 Mars, 2020 15:04

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.