Lana Del Rey i përgjigjet akuzave për racizëm

Lana Del Rey i përgjigjet akuzave për racizëm

Lana Del Rey mbron veten kundër akuzave për racizëm, pas një deklarate që ajo bëri për standardet e dyfishta në industrinë e muzikës.

Në një postim të gjatë në Instagram këtë javë këngëtarja pohoi se ishte përshkruar si antifeministe, pavarësisht se këndonte për tema të ngjashme si artistet e tjera femra, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Por disa fansa vërejtën shembujt që ajo zgjodhi – mes tyre Nicki Minaj dhe Beyoncé – ishin kryesisht gra me ngjyrë.

Duke u përgjigjur në Instagram, Del Rey tha: “Mos më thuaj kurrë më racist”. Ajo vazhdoi: “Këngëtarët që përmenda janë këngëtarët e mi të preferuar, kështu që nëse doni të provoni dhe të bëni një kockë për të dalë nga ajo,  bëhuni mysafiri im.

“Nuk e ndryshon faktin që unë nuk kam pasur të njëjtën mundësi për të shprehur atë që kam dashur të shpreh pa u lakuar plotësisht.

“Nëse doni të thoni që kjo ka të bëjë me racizëm, ky është mendimi juaj, por kjo nuk është ajo që kam thënë”.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 22 Maj, 2020 23:11

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.