Laporta konfirmon: Xavi do të jetë trajneri ynë i ri

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 23:51

Laporta konfirmon: Xavi do të jetë trajneri ynë i ri

Xavi Hernandez më në fund pritet të zyrtarizohet si trajneri më i ri i klubit të Barcelonës.

Pas konfirmimit të klubit nga Katari, Al Sadd ku njoftoi se Xavi do të largohet zyrtarisht nga klubi, tani zyrtarizimi i tij tek Barcelona mund të bëhet nga çasti në çast.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta tani veçse ka konfirmuar se Xavi do të jetë trajneri më i ri i klubit dhe se klubi është duke i kompletuar dokumenetet e kontratës.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta njofton: “Xavi do të jetë menaxheri ynë. Ai do t’i bashkohet Barçës si trajner i ri – ne jemi duke përgatitur dhe nënshkruar kontratat”, konfirmoi ai për ‘MundoDeportivo’, përcjell Fabrizio Romano.

Xavi do të nënshkruajë deri në qershor 2024.

/Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 23:51

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...