Lautaro pas humbjes ndaj Arabisë: Kjo dhemb shumë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Nëntor, 2022 20:36

Lautaro pas humbjes ndaj Arabisë: Kjo dhemb shumë

Argjentina është në shok nga humbja e pësuar sot nga humbja ndaj Arabisë Saudite.

Arabia Saudite mposhti sot Argjentinën me rezultatin 1:2, me një përmbysje, për të befasuar të gjithë.

Pas ndeshjes, reagimet kanë qenë të shumta. Disa komente dha edhe Lautaro Martinez, sulmuesi i Argjentinës, i cili tha se humbja është shumë e dhimbshme.

“Kjo dhemb shumë. Ne kishim shpresa të mëdha për ta nisur Kupën e Botës me një fitore. Ne e humbëm këtë ndeshje për gabimet tona, më shumë sesa gjithçka në pjesën e dytë”, ka thënë Lautaro, përcjell lajmi.net.

“Ka detaje që bëjnë diferencë dhe ne duhet t’i përmirësojmë gabimet. Në pjesën e parë ne duhej të shënonim më shumë sesa një gol, por kjo është Kupë e Botës dhe ne tashmë mbetemi me dy finale”, shtoi ai.

Argjentina ishte një nga favoritet për të fituar Kupën e Botës, para se turneu të niste, por humbja e sotme ka vënë disa hije mbi ta. /Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Nëntor, 2022 20:36

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...