Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 13, 2020 19:57

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka goditur qytetin e Durrësit.

Sipas EMSC, janë dy lëkundje të njëpasnjëshme e para 3.3 dhe e dyta 4.5 që kanë goditur këtë pasdite qytetin bregdetar.

Mësohet se epiqendra ka qenë në detin Adriatik.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka April 13, 2020 19:57