Lëkundjet sizmike në Shqipëri, për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit

Lëkundjet sizmike në Shqipëri, për 6 orë 12 tërmete. Ja kur u regjistrua i fundit

Nuk kanë të ndalur tërmetet në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik. Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 13 tërmete, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë pas dhjetëra persona të plagosur dhe disa banesa të dëmtuara.

Ddd

Lëkundja e fundit është në orën 22:00 me epiqendër, 7 km në veri të Durrësit ose 32 km nga Tirana. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter.

Burimi: https://www.balkanweb.com/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 21 Shtator, 2019 22:58

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.