Lenovo Thinkbook Plus do të ketë ‘një ekran të dytë pranë tastierës’

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 23:28

Lenovo Thinkbook Plus do të ketë ‘një ekran të dytë pranë tastierës’

ThinkBook Plus i ardhshëm i Lenovo mund të jetë më praktik, të paktën nëse jeni një “artist i ri”.

Siguruesi i njohur i rrjedhjeve Evan Blass ka ndarë atë që ai tha se është një imazh i një modeli 17 inç i ThinkBook Plus.

Sipas mediave të huaja, ndryshe nga sistemi aktual 13.3 inç, te ky model do të kishit një ekran me ngjyra pranë tastierës që mund ta përdorni për të vizatuar ose marrë shënime të shkruara me dorë.

Blass nuk ndau detaje të tjera, por ThinkBook Plus 17 inç në dukje do të kishte një ekran kryesor shumë të gjerë dhe do të përshtatej në një tastierë të plotë.

Nuk është e sigurt se kur do të dalë në treg ky ThinkBook Plus tepër i madh.

Lenovo ka rezervuar historikisht disa nga prezantimet më të mëdha të laptopëve për CES në janar, por kjo nuk e pengon kompaninë nga një lansim i minutës së fundit, gjatë festave të fundvitit.

Sido që të jetë, imazhi sugjeron që Lenovo nuk ka hequr dorë nga koncepti Plus.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 23:28
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.