Lëvizja e Popullit partia e nëntë aktive mes shqiptarëve të RMV!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 22:24

Lëvizja e Popullit partia e nëntë aktive mes shqiptarëve të RMV!

Deputeti Skender Rexhepi-Zejdi sot zyrtarisht themeloi partinë e tij e cila do të quhet “Lëvizja e Popullit”. Është kjo partia politike e nënta që është aktive ndër shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, pas BDI, PDSH, ASH, LQE, AAA, LB, LD dhe PDE, njofton Flaka.

Zejdi u shpreh se Zoti nuk e ndryshon gjendjen e popullit, derisa ai popull ta ndryshojë gjendjen e tij

“Zoti nuk e ndryshon gjendjen e popullit, derisa ai popull ta ndryshojë gjendjen e tij. I prirur nga thëniet e të parëve tanë, që patriotizmi dhe atdhedashuria janë tiparet e njerëzve që dëshirojnë ta ndryshojnë shoqërinë, i prirur nga thënie e njohur që nëse dëshirojmë ta ndryshojmë botën, duhet të jem shembull, ndërsa më pak të flasim, sepse fjala vet nuk e ndryshon botën, andaj sot me plot krenari dhe dinjitet them se ky trup, ky grup do ta ndryshojë botën sepse është shembulli më i mirë që mund të ketë deri tash dikush”, tha Zejdi.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 22:24
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.