Lewandowski: Nuk jam duke menduar për Topin e Artë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:31

Lewandowski: Nuk jam duke menduar për Topin e Artë

Sulmuesi polak është duke kaluar një edicion fantastik.

Robert Lewandowski është duke shkëlqyer edhe këtë edicion te Bayerni, duke realizuar gol në pothuajse çdo ndeshje, transmeton lajmi.net.

Falë formës së mirë, futbollisti po përmendet si njëri ndër favoritët kryesorë për të fituar Topin e Artë këtë vit.

Megjithatë, sulmuesi në një intervistë ka thënë se nuk është duke menduar për këtë çmim.

“Nuk jam duke menduar për Topin e Artë, kam pushuar së menduari për të”.

“Çfarëdo që spekulohet dhe del jashtë, unë e marr me të vërtetë me qetësi. Ka gjëra më të rëndësishme për momentin se Topi i Artë”.

“Do të mendoj për çmimin në ditën e Ceremonisë. Është një gjë e rëndësishme, padyshim, por ne kemi punë për të bërë paraprakisht”, tha Lewandowski.

Fituesi i Topit të Artë do të bëhet i ditur më 29 nëntor kur mbaet ceremonia. /Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:31
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.