Lewandowski: Nuk jam duke menduar për Topin e Artë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:31

Lewandowski: Nuk jam duke menduar për Topin e Artë

Sulmuesi polak është duke kaluar një edicion fantastik.

Robert Lewandowski është duke shkëlqyer edhe këtë edicion te Bayerni, duke realizuar gol në pothuajse çdo ndeshje, transmeton lajmi.net.

Falë formës së mirë, futbollisti po përmendet si njëri ndër favoritët kryesorë për të fituar Topin e Artë këtë vit.

Megjithatë, sulmuesi në një intervistë ka thënë se nuk është duke menduar për këtë çmim.

“Nuk jam duke menduar për Topin e Artë, kam pushuar së menduari për të”.

“Çfarëdo që spekulohet dhe del jashtë, unë e marr me të vërtetë me qetësi. Ka gjëra më të rëndësishme për momentin se Topi i Artë”.

“Do të mendoj për çmimin në ditën e Ceremonisë. Është një gjë e rëndësishme, padyshim, por ne kemi punë për të bërë paraprakisht”, tha Lewandowski.

Fituesi i Topit të Artë do të bëhet i ditur më 29 nëntor kur mbaet ceremonia. /Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 21:31

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...