LSDM: A është shkrirë shumica e Mickoskit?

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:01 Updated

LSDM: A është shkrirë shumica e Mickoskit?

Nga LSDM-ja përmes një komunikate kanë mohuar akuzat e VMRO-DPMNE-së për presione ndaj deputetëve që kanë nënshkruar nismën për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë, transmeton TV21. Nga kjo parti pyesin nëse akuzat e tilla janë alibi e Hristijan Mickoskit për “shkrirjen” e shumicës”.

“Deputetët e opozitës dëshmuan publikisht përmes mediave se nënshkrimet për nismën e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë janë mbledhur me gënjeshtra dhe mashtrime, kjo vetëm tregon se nuk ka mashtrues më të madh se Hristijan Mickoski. A ka humbur Mickoski shumicën, ndaj detyrohet të kërkojë një alibi përmes lajmeve të rreme nga Pallati i Bardhë? Presionet, shantazhet dhe kërcënimet ndaj qytetarëve, ndaj deputetëve janë tipare të VMRO-DPMNE-së”, thuhet mes tjeraqsh në reagimin e LSDM-së.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 12:01 Updated

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...