LSDM: Ndryshimet në kodin penal, në pajtueshmëri me direktivat e BE-së

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 17:48

LSDM: Ndryshimet në kodin penal, në pajtueshmëri me direktivat e BE-së

Nga LSDM nuk pranojnë që ndryshimet në Kodin Penal janë Pazar me VMRO DPMNE në, duke potencuar se Ndryshimet e Kodit Penal janë në pajtueshmëri me direktivat që vinë nga BE që kanë për qëllim efikasitetin e Kodit Penal.

“Me këto ndryshime do të rritet efikasiteti dhe çka vlen nëse nga njëqind persona që e kanë shkelur kodin penal përgjigjet vetëm njeri siç ishte në rastin konkret. Pikërisht me këto ndryshime do të përmirësohet efikasiteti dhe është me rëndësi është që gjitkush që ka shkelur Kodin Penal që ka kyrer vepër penale të përgjigjet” – deklaroi Darko Kaevski nga LSDM.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 17:48
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.