Madonna nuk mund të përmbahet, e quan nazist presidentin Trump

Madonna nuk mund të përmbahet, e quan nazist presidentin Trump

Madonna i shtohet listës së gjatë të artistëve që po kritikojnë politikën e Trump gjatë pandemisë.

Madonna ka reaguar ashpër ndaj presidentit të SHBA, DOnald Trump, përmes një postimi në Instagram.

Ikona pop, 61 vjeçare, në postimin e bërë ka thirrur politikanin, 74 vjeç, një ‘nazist’ dhe një ‘sociopath’ për fjalimet e tij në një turme të tubimit  në Tulsa të Shtunën, gjatë së cilës ai pranoi se do t’u thoshte njerëzve të tij për të zvogëluar testimin për COVID-19.

“Le të ulim numrin e testimeve për  Covid në Amerikë sepse numri i njerëzve që testojnë pozitiv po bëhet shumë i lartë për Trump që të mund ta menaxhoj ………. Dhetë bëjmët një ligj për cilindo që djeg flamurin amerikan të shkojë në burg për një vit, por le të mos ketë ndonjë ligj apo reformë ose pasoja të vendosura për oficerët e Policisë që qëllojnë dhe vrasin viktimat me ngjyrë pa asnjë arsye, Do ta zgjedh Joe Biden përgjumur çdo ditë mbi këtë Supremacist të Bardhë, Aka / Nazi Aka Sociopath që është në Shtëpinë e Bardhë! Koha për t’u zgjuar”, ka shkruar Madonna.

 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 25 Qershor, 2020 23:17

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.