Man City po bën gati një lëvizje për De Ligt

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:58

Man City po bën gati një lëvizje për De Ligt

Manchester City thuhet se i është dhënë një shtysë e madhe në ndjekje të Matthijs de Ligt, me Barcelonën që u largua nga gara për nënshkrimin e tij.

Sipas një raporti të gazetës katalanase El Nacional, Barcelona ka vendosur të anulojë ndjekjen e Matthijs de Ligt për shkak të tarifës që Juventus do të kërkojë në këmbim të shërbimeve të tij dhe një zhvillim i tillë shërben si një nxitje masive për Manchester Cityn në garën për nënshkrimin e 22-vjeçarit.

Matthijs de Ligt iu bashkua Juventusit nga Ajax në verën e vitit 2019, duke mbërritur në Allianz Stadium mes shumë zhurmave që e rrethuan pas disa momenteve të paharrueshme me gjigantët holandezë. Megjithatë, 22-vjeçari nuk ka arritur të bëhet ende një shtyllë për ‘Bianconerët’, duke ndarë kohën e lojës me Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini.

Deri më sot, de Ligt ka bërë 87 paraqitje për gjigantët e Serie A, duke shënuar gjashtë gola dhe dy asistime gjatë rrugës. Dhe sipas pretendimeve nga raportet e fundit, të cilat janë vërtetuar nga ‘El Nacional’, holandezi është i prirur të largohet nga Juventusi për të nisur një sfidë të re dhe një situatë e tillë ka zgjuar interesimin e Manchester Cityt që mund të bëjnë një lëvizje në janar apo në verë. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 20:58
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.