Mansory sjell Aston Martin DBX që lëvizë me shpejtësi prej 325 km/h

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:34

Mansory sjell Aston Martin DBX që lëvizë me shpejtësi prej 325 km/h

Me projektin që “erdhi në jetë” duke u bazuar në Aston Martinin e parë SUV, në Mansory kanë treguar se pason trendi më i ri që rezulton me një “tank” super të shpejtë.

Marrëveshja më e fundit nga Mansory është trendi që të realizojë SUV të shpejtë – duke e bërë një gjë të tillë me Aston Martin DBX që ka fellne 24 inç të aluminit.

Për ta vënë në lëvizje këtë “bishë”, është montuar motori me 4.0 litra bi-turbo V8, që për dallim nga modeli standard që prodhon 550 kuaj-fuqi – versioni i Mansory i ka 800 kuaj-fuqi.

Shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë e arrin për 3,8 sekonda, e shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë automatike në 325 km/h. /Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 4 Nëntor, 2021 23:34
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.