Mbappe te Real Madridi: PSG bëhet gati për hakmarrje, synon yllin e madrilenëve

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 22:54

Mbappe te Real Madridi: PSG bëhet gati për hakmarrje, synon yllin e madrilenëve

Paris Saint-Germain është i vendosur të marrë masa drastike për të kundërshtuar humbjen e mundshme të Kylian Mbappes nga Real Madrid, dhe ata thuhet se i kanë vënë sytë Rodrygo Goes si pjesë e planit të tyre hakmarrës. Sipas Don Diario, klubi parisien po kërkon të sigurojë shërbimet e brazilianit të talentuar për të kompensuar largimin e yllit të tyre më të madh.

Forma e sulmuesit brazilian është shënuar me ulje-ngritje që nga kalimi i tij në Real Madrid në vitin 2019 nga Santos. Në moshën 23-vjeçare, lojtari ka bërë një rrugë të gjatë nga ditët e tij të stërvitjes në Ceara Sporting Club për t’u bërë një lojtar kyç për skuadrën madrilene.

Ky sezon ka qenë veçanërisht i dukshëm për Rodrygon, duke grumbulluar 12 gola dhe shtatë asistime në 33 paraqitje, duke tërhequr kështu vëmendjen e disa klubeve të rëndësishme, sipas Don Diario.

Ndërsa thashethemet e kanë lidhur atë me një lëvizje të mundshme në Liverpool si zëvendësues për Mohamed Salah, Paris Saint-Germain është shfaqur gjithashtu si një destinacion i mundshëm për Rodrygon. Me pasigurinë që rrethon të ardhmen e Mbappes, parisienët po kërkojnë në mënyrë aktive për një zëvendësues dhe braziliani paraqitet lart në listën e tyre prioritare.

Shqetësimi te PSG është i kuptueshëm, pasi 25-vjeçari është në gjashtë muajt e fundit të kontratës dhe përflitet se po mendon t’i bashkohet Real Madridit. Në këtë skenar, klubi parisien synon të përforcojë skuadrën me lojtarë cilësorë dhe Rodrygo shfaqet si një opsion joshës.

PSG do të kërkojë në mënyrë aktive të nënshkruajë Rodrygon nga Real Madridi si pjesë e strategjisë së tyre për t’u hakmarrë ndaj Los Blancos për nënshkrimin e mundshëm të Mbappes.

Megjithatë, mbetet për t’u parë nëse braziliani do të jetë i gatshëm të largohet nga Real Madridi në mesin e rëndësisë së tij në rritje në skuadrën e bardhë. Afati kalimtar i verës mund të sjellë një betejë emocionuese për shërbimet e sulmuesit të talentuar brazilian. /Telegrafi/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Shkurt, 2024 22:54

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare