Mbi 5 milionë lule në kopshtin magjik

Mbi 5 milionë lule në kopshtin magjik

Zakonisht, parku bregdetar “Hitachi” në Japoni është i mbushur me turistë në këtë kohë të vitit. Sidoqoftë, pandemia ka shkundur kartat dhe parku është mbyllur për publikun që nga 4 prilli. Ndërsa, shumë njerëz që e vizitojnë Japoninë me makinë veri të Tokios zbulojnë një pamje përrallore si një det me miliona lule blu.

Në vjeshtë, deti blu i luleve shndërrohet në të kuqe, pasi zona është e mbuluar në bimët që kthehen nga jeshile në të kuqe. Duke krijuar një sipërfaqe prej 469 hektarë, parku tani lejon vizitorët të mrekullohen.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 28 Maj, 2020 22:40

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.