Mbrëmje në Serbi, Vuçiç çon Ramën në kullën e Beogradit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:42

Mbrëmje në Serbi, Vuçiç çon Ramën në kullën e Beogradit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme arriti në Beograd, teksa është pritur nga ministri i Jashtëm në aeroport, ndërsa presidenti Aleksandër Vuçiç ka shtruar një darkë për shefin e qeverisë shqiptare, zv/ kryeministrin e Maqedonisë dhe kryeministrin malazez, Zdravko Krivokapiç. Përpara darkës liderët kanë bërë një ecje në kryeqytet më pas Vuçiç i ka njohur me kullën e Beogradit.

“Me Edi Ramën dhe Zdravko Krivokpiqin, sonte po vizitoj Kullën e Beogradit. Më pas do të ketë një darkë pune ku do të diskutojmë për projektet e infrastrukturës.

Mirë se vini në Beograd të dashur miq” shkruan presidenti serb në Instagram.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 3 Nëntor, 2021 21:42

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...