Mbyllen bisedimet në Ohër, përfudon pas 12 orësh takimi Kurti-Vuçiç

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Mars, 2023 22:55 Updated

Mbyllen bisedimet në Ohër, përfudon pas 12 orësh takimi Kurti-Vuçiç

“Ethet e negociatave” në Ohër. Pas më shumë se 10 orësh, kanë përfunduar bisedimet mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano.

Takim në të cilin ishin të pranishëm edhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari për dialogun Miroslav Lajçak.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Mars, 2023 22:55 Updated