Me armë plastike tentoi të grabisë një lokal bastesh, bie në duart e Policisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Qershor, 2023 18:06

Me armë plastike tentoi të grabisë një lokal bastesh, bie në duart e Policisë

Policët e SPB Shkup sot e kanë arrestuar P.J.(32) nga Shkupi për shkak të dyshimit se sot rreth orës 9 ka tentuar të kryejë grabitje në një bastore sportive në fshatin Volkovë.

Nga MPB njoftojnë se tek P.J. u gjet një armë plastike dhe rrobat që kishte përdorur gjatë kryerjes së krimit.

“P.J dyshohet edhe për grabitje të tjera të kryera në zonën e Shkupit. Ai është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit në koordinim me prokurorin publik kompetent do të bëhet kallëzim penal”, thonë nga MPB Maqedoni.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Qershor, 2023 18:06
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.