Me Zaev, katër nënkryetarët po largohen nga majat e LSDM-së

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:26

Me Zaev, katër nënkryetarët po largohen nga majat e LSDM-së

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës dhe nënkryetare e LSDM-së Mila Carovska sot pasdite ka konfirmuar se me dorëheqjen e kryetarit të partisë Zoran Zaev i përfundon mandati gjithë kryesisë.

Carovska për herë të parë u zgjodh nënkryetare e LSDM-së pas zgjedhjeve presidenciale të vitit 2019, pasi Zaev paralajmëroi ndryshime të mëdha kadrore në LSDM dhe në atë ekzekutiv.

Ndërkohë, mandati i saj i dytë si nënkryetare zgjati pothuajse gjysmë viti, ashtu si edhe tre nënkryetarët e tjerë të zgjedhur pas kongresit në maj të këtij viti. Më pas, përveç Carovskës, postin e nënkryetarit në parti e mbajti ministri i Brendshëm Oliver Spasovski, ndërsa nënkryetarë të rinj u emëruan zëvendëskryeministrat Fatmir Bytyqi dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, të cilët zgjatën mezi një. e teta e mandatit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:26

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...