Mediat të bindur, De Bruine drejt Madridit

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 26, 2020 20:19

Mediat të bindur, De Bruine drejt Madridit

Mediat në Belgjikë informojnë se Kevi De Bruine, gjatë verës do ti bashkohet skuadrës së Real Madridit.

Mançester Siti është pezulluar nga garat evropiane në 2 vitet e ardhshme, ndërsa mediat në Belgjikë informojnë se kjo do të sjell lagimin e disa yjeve të skuadrës s “qytetarëve”.

“SportFoot” informon se De Bruine seriozisht është duke menduar që të kalojë në radhët e Real Madridit gjatë kësj avere. “Mbretërit” janë duke përcjellur situatën në Mançester, pasi që mesfushori belg është dëshira e madhe e trajnerit Zinedin Zidan.

Skuadra madrilène do të bëj një rikonstruim gjatë verës dhe dëshiron që të sjell një yll të madh të merkatos, andaj ka përgatitur 150 milion euro për De Bruinen.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka March 26, 2020 20:19