Mediat zbulojnë futbollistin e prekur me “Covid 19”

Desk
By Desk May 12, 2020 22:17

Mediat zbulojnë futbollistin e prekur me “Covid 19”

Mediet në Argjentinë zbulojnë se një prej lojtarëve të prekur nga “COVID-19” është Martin Kaseres. Ditë më parë skuadra e Fiorentinës raportoi se kishte 3 lojtarë të testuar pozitivë me koronavirus, ndërsa mes tyre ishte edhe futbolliti nga Uruguai.

“El Pais” në Uruguai shkruan se futbollisti 33-vjeçar mendohet të jetë një prej lojtarëve të prekur. Ai është karantinuar dhe po qëndron i izoluar, ndërsa skuadrat e Serie A po mendojnë rikthimin në fushë. Kaseres do të bëjë testin dhe njëherë pas 14 ditësh, për të kuptuar nëse do të bëhet mirë.

Desk
By Desk May 12, 2020 22:17