Memedi dëshiron koalicion opozitar mes BESA, PDSH dhe RDK

Memedi dëshiron koalicion opozitar mes BESA, PDSH dhe RDK

Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi ka shprehur gatishmëri për të bërë një koalicion siç e quajti të vërtetë opozitar kombëtar, ku sipas tij do të bënin pjesë Lëvizja BESA, PDSH dhe RDK.

“Jemi të interesuar të japim kontribut për çështjen kombëtare. Nëse kërkohen nga ne si RDK nga forcat progresive në vend që të japim kontribut për krijimin e një opozite të shëndoshë kombëtare, atëherë RDK është gati ti përgjigjet kësaj iniciative”, theksoi Memedi.

Ai tha se faleminderon publikisht kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi dhe kryetarin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami për vlerësimet e rikonfirmuara ndaj Alternativës dhe ASH-së.

#CLICKPLUS | 12.02.2020

#CLICKPLUS | 12.02.2020Flet Vesel Memedi, #kryetar i #RDK-sëTema: Si duket Vesel Memedi në këto #zgjedhje?

Posted by TV21 on Wednesday, February 12, 2020

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 12 Shkurt, 2020 22:40

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.