Merr fund dilema – Ky do të jetë portieri i parë i Real Madrid për sezonin e ardhshëm

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka May 3, 2019 22:11

Merr fund dilema – Ky do të jetë portieri i parë i Real Madrid për sezonin e ardhshëm

Skuadra e Real Madrid duket se ka zgjedhur një prej dilemave më të mëdha që e përcolli skuadrën gjatë këtij sezoni.

Thibaut Courtois dhe Keylor Navas ishin dyshja që garuan në balotazhin për portën që nga ndeshja e parë deri në fund të sezonit.

Sjpas raportimeve të fundit nga ‘AS’ bëhet e ditur se ‘Los Blancos’ i kanë garantuar portierit belg se ai do të jetë zgjedhja e parë në sezonin e ardhshëm.

Këtë sezon kishte dyshime mbi nivelet e Courtois, por edhe përkundër vuajtjeve të tij, duket se madrilenët janë të vendosur ta mbajnë atë si numrin një.

Edhe pse pritshmëritë e këtij sezoni ishin më të mëdha, ekziston besimi se lojtari do ta gjejë formën e tij më të lartë. /Lajmi.net/

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka May 3, 2019 22:11