Mersel Sadiku zyrtarizon kandidaturën për të drejtuar me BDI-në e Gostivarit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Maj, 2022 22:40

Mersel Sadiku zyrtarizon kandidaturën për të drejtuar me BDI-në e Gostivarit

Mersel Sadiku ka zyrtarizuar kandidaturën për të drejtuar me BDI-në e Gostivarit. Përmes një postimi në Fejsbuk, Sadiku ka njoftuar opinionin dhe anëtarësinë e BDI që tashmë ka aplikuar në shpalljen e hapur publike nga BDI për zgjedhje brendapartiake në 11 degë të kësaj partie, njofton Gostivari Sot

“Të dashur qytetarë, aktivistë dhe mbështetës të Bashkimit Demokratik për Integrim, kam nderin dhe kënaqësinë që sot para Jush të shpall kandidaturën time për kryetar dege të BDI-së në Gostivar. Vendimin për t’i hyrë kësaj gare e kam marë duke u konsultuar me shumë prej Jush, dhe ka qenë pikërisht mbështetja që më keni dhënë Ju në këtë fazë inkurajimi dhe motivi kryesor që më bën besimplotë për të dalë ngadhënjyes. Unë e shoh si përgjegjësi shoqërore ndaj qytetit dhe komunitetit tonë që potencialin dhe gjithë kapacitetin tim ta vendos në funksion të partisë, dhe duke bashkuar forcat me të gjithë Ju, të prodhojmë ndryshime pozitive për të tashmen dhe të ardhmen e të gjithë qytetarëve”, shkruan Sadiku.

Gostivari thotë ai meriton më shumë, meriton më mirë dhe e meriton tani.

“Do të ndërtojmë një opozitë të fuqishme në nivel lokal, duke kërkuar përgjegjësi nga pushteti komunal për çdo veprim; një opozitë konstruktive duke intervenuar në vazhdimësi me sugjerime dhe propozime për ta përmirësuar punën e tyre në interes të qytetarëve; një opozitë aktive që do ta mobilizoj çdo anëtar, mbështetës dhe qytetarë deri në rikthimin e BDI-së në pushtetin lokal; dhe me kete edhe një qeverisje transparente dhe mbi të gjitha llogaridhënëse para atyre që na kanë dhënë besimin. Zgjedhjet e drejtpërdrejta ku çdo anëtar ka një votë i bën të gjithë garuesit të barabartë. Në këtë garë nuk ka të preferuar, nuk ka të përzgjedhur; në këtë garë për kryetarin e tyre të degës vendosin anëtarët. Pjesëmarësve në zgjedhje ju uroj shumë shëndet dhe punë të mbarë, duke qenë i bindur se konkurrenca e shëndoshe me ide e koncepte për të mirën e përgjithshme nuk do na përçaj por nga kjo garë do të dalim edhe më të bashkuar, më të fuqishëm dhe më të mirë. Duke Ju uruar qetësi shpirtërore, shëndet dhe mbarësi, I juaji, Mersel Sadiku”, përfundon porosinë Sadiku.

Sadiku ka kryer fakultetin Histori – Filologji dega Histori – Gjeografi në Universitetin “Aleksandar Xhuvani”, në Elbasan. Pas diplomimit u angazhuar si mësimdhënës në shkollën Bashkimi në Gostivar, institucion që pastaj nga viti 2013 e drejtori në cilësin e drejtorit për mbi pesë vite.

Sadiku ka qenë ushtar i UÇ-Kombëtare në vitin 2001. Deri para shpalljes së zgjedhjeve brenda partiake, nga viti 2019 drejtoi me nëndegën e BDI në lagjen Dutllëk të Gostivarit.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Maj, 2022 22:40
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.