Mësohen datat e sfidave Getafe-Inter në Ligën Evropa

Desk
By Desk May 9, 2020 20:26

Mësohen datat e sfidave Getafe-Inter në Ligën Evropa

Presidenti i Getafes, Anhel Tores ka zbuluar se ka marë një informatë nga UEFA, për atë se kur do të zhvillojë ndehjen ndaj Interit, në kuadër të Ligës Evropa.

“Nga UEFA na kanë lajmëruar se ndehjet e 1/8 ë finales së Ligës Evropa, kundër Interit, do të zhvillohen në fillim të muajit gusht. Ndeshja e parë parashihet më 2 ose 3 gusht në Milano, ndërsa më 6 dhe 7 gusht do të zhvillohet ndeshja kthyese në stadiumin tonë. Nëse njëri nga këto dy stadiumet nuk sigurohet në tërësi, atëherë ka mundësi që ndeshjet të zhvillohen në terren neutral”, ka zbuluar Tores.

Desk
By Desk May 9, 2020 20:26