Mësohen dy skuadrat e parë që kalojnë në 1/16 e Championsit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:51 Updated

Mësohen dy skuadrat e parë që kalojnë në 1/16 e Championsit

Pas tetë ndeshjeve të zhvilluara në kuadër të javës së katërt të garave në grupe në Ligën e Kampionëve, janë mësuar dy skuadrat e para që kanë siguruar matematikisht kalimin në fazën 1/16.

Bajern Munihu, arriti të mposht Benfikën 5-2, dhe me këtë fitore ka grumbulluara 12 pikë në grupin E duke arritur të kualifikohet tutje.

Në anën tjetër edhe Juventusi siguroi kalimin tutje pas fitores 4-2 kundër Zenitit. ‘Bianconerët’ prijnë në grupin H me 12 pikë, dhe kanë siguruar një vend në fazën tjetër.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë skaudrat tjera që do të kualifikohen për fazën 1/16.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:51 Updated

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...