Messi e dëshiron Alban tek PSG

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:00

Messi e dëshiron Alban tek PSG

Jordi Alba vazhdon të krijojë biseda për largim nga Barcelona, me ‘El Nacional’ që pretendon se Lionel Messi dëshiron që një ish-koleg i Camp Nou t’i bashkohet atij në Paris Saint-Germain.

Barça ende po kërkon të ulë kostot, duke ulur gjithashtu moshën e njësisë së tyre mbrojtëse dhe mund të jetë e gatshme të lejojë një lojtar të provuar të largohet për në Francë nëse paraqitet një ofertë e përshtatshme.

Messi dhe Alba kanë kombinuar për shumë gola në La Liga si dyshe, me spanjollin që e njeh mjaft mirë lojën e argjentinasit duke konribuar kështu në shumë asistime për yllin e ri të PSG-së gjatë kohës sa ishte tek Barcelona.

Kujtojmë që ditë më parë është spekuluar se Messi e dëshiron edhe Sergio Agueron nga Barca tek PSG, në një shkëmbim të mundshëm mes Icardit dhe argjentinasit. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:00

09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit – 9 Dhjetori, zëvendësja e kryetarit të Qeverisë...