Messi e dëshiron Alban tek PSG

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:00

Messi e dëshiron Alban tek PSG

Jordi Alba vazhdon të krijojë biseda për largim nga Barcelona, me ‘El Nacional’ që pretendon se Lionel Messi dëshiron që një ish-koleg i Camp Nou t’i bashkohet atij në Paris Saint-Germain.

Barça ende po kërkon të ulë kostot, duke ulur gjithashtu moshën e njësisë së tyre mbrojtëse dhe mund të jetë e gatshme të lejojë një lojtar të provuar të largohet për në Francë nëse paraqitet një ofertë e përshtatshme.

Messi dhe Alba kanë kombinuar për shumë gola në La Liga si dyshe, me spanjollin që e njeh mjaft mirë lojën e argjentinasit duke konribuar kështu në shumë asistime për yllin e ri të PSG-së gjatë kohës sa ishte tek Barcelona.

Kujtojmë që ditë më parë është spekuluar se Messi e dëshiron edhe Sergio Agueron nga Barca tek PSG, në një shkëmbim të mundshëm mes Icardit dhe argjentinasit. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:00
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.