Mexhiti: Nga muaji korrik i kemi ndarë rrugët me Blerim Bexhetin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 22:20

Mexhiti: Nga muaji korrik i kemi ndarë rrugët me Blerim Bexhetin

I pyetur në Klan Debat për ndarjen e rrugëve me Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin e Nevzat Bejtën si bashkëdrejtues të të ashtuquajturit “Grupi i zjarrit”, Izet Mexhiti në Klan Debat theksoi se ai personalisht iu qëndron deklarimeve të bëra që nga viti 2020, ndërsa nuk deshi të komentojë vendimin e ish bashkmendimtarëve, të cilët janë kthyer sërish pranë Ali Ahmetit në BDI.

“Këta që i përmendët i kam falënderuar publikisht për kontributin e dhënë deri në muajin korrik. Përse janë kthyer, mendoj se pyetja duhet t’iu parashtrohet atyre”, tha shkurt Mexhiti.

Ai nuk tregoi në mëynrë direkte se a kanë kontakte me ish krerë e “Grupit të zjarrit”, por shtoi se mes tyre nuk ka hasmëri.

“Kemi dallime politke. Mendoj se pjesa dërrmuese e ‘grupit të zjarrit’ janë në Lëvizjen Demokratike”, tha Izet Mexhiti./KlanMacedonia

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Shtator, 2023 22:20
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.