Mexhiti: Nuk e jap Artanin për Apasievin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:47

Mexhiti: Nuk e jap Artanin për Apasievin

Në emisionin debativ në Klan Macedonia, nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti ka folur mbi situatën politike në vend dhe zhvillimet e e fundit.

“Shqiptarët dhe maqedonasit janë dy kombe dhe në parim kemi situata ku numrat pas zgjedhjeve shfaqin shumicë me shumicë dhe ne nuk kishim mundësi të sjellim LSDM-në kur ishte shum poshtë. Tash erdhi koha dhe e sollëm në formë”, ka theksuar Mexhiti.

Lidhur me takimin dhe shumicën e re të formuar, Mexhiti shtoi se në këtë takim nuk u panë krerët e partive.

“Levica në tavolinë nuk kishte krerët e partive por këta të dy, dhe se në atë tavolinë ishte faktorë pikërisht në një tavolinë ku Levica është anti kombëtare, anti fetare dhe anti NATO”, theksoi më tej Mexhiti.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 21:47
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.