Mickoski i quan të pamjaftueshme dhe të vonuara masat e Qeverisë

Mickoski i quan të pamjaftueshme dhe të vonuara masat e Qeverisë

Masat e Qeverisë, për ekonominë dhe qytetarët janë shenjë e qartë se na pret një periudhë e vështirë krize ekonomike, vlerëson kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski.

Ndihma e Qeverisë është e vonuar dhe e pamjaftueshme thotë ai. Veçon disa nga masat e Qeverisë si të mira, por në përgjithësi, sipas kreut opozitar, pakoja për mbështetje nuk është ndihma e duhur për ekonominë dhe qytetarët. Mickoski përmendi edhe masat që kanë sjellë qeveritë e vendeve tjera të rajonit për tu përballur me krizën e Covid-10, duke i krahasuar ato me masat e sjella në vendin tonë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 31 Mars, 2020 16:51

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.