Mickoski: Jemi në pritje të dorëheqjes së Zaevit, dy opsione janë në lojë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:16

Mickoski: Jemi në pritje të dorëheqjes së Zaevit, dy opsione janë në lojë

Ne kemi formuar një shumicë parlamentare që garanton se kjo qeveri e LSDM-së ka përfunduar, tha lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski. Ai bëri të ditur se do të paraqesin mocion për mosbesimin e qeverisë, nëse Zoran Zaev nuk e dorëzon dorëheqjen e paralajmëruar, përcjell FLAKA.

“Dy opsione janë në lojë. E para është që shumica e re parlamentare të zgjedhë një qeveri politike që do të vazhdojë me procesin e reformave, në radhë të parë në luftën kundër korrupsionit, reformat në shëndetësi, arsim, integrim. Opsioni i dytë është, nëse nuk e formojmë një shumicë të tillë, të shkojmë në zgjedhje të reja parlamentare”, tha Mickoski. FLAKA

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:16
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.