Mickoski: Kemi shumicë të re

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:34

Mickoski: Kemi shumicë të re

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka njoftuar se partitë opozitare kanë bërë shumicë të re në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Mickoski në rrjetet sociale, ka postuar fotografi së bashku me përfaqësuesit e Lëvizjes Besa, Aleancës për Shqiptarët, Alternativës dhe partisë “E Majta”, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Vjen e ardhmja e re, koha e re dhe shpresa e re. Na presin sfida të fuqishme, të vetëdijshëm dhe falënderues për mbështetjen së bashku do të kemi sukses. Maqedonia do të ketë sukses. Kemi shumicë të re”, ka shkruar Mickoski.

Ndryshe, shumica e re prej 61 deputetëve do të jetë pa LSDM-në dhe BDI-në.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 20:34

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare