Mickoski: Presim deri nesër në ora 14:30, më pas nisim procedurën për mosbesim të qeverisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 13:54

Mickoski: Presim deri nesër në ora 14:30, më pas nisim procedurën për mosbesim të qeverisë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski njoftoi sot se do të presin deri nesër në orën 14:30 që Zaev ta dorëzoj dorëheqjen në Kuvend, në të kundërtën, në orën 14:30 do të dorëzojnë nënshkrimet për votim të mosbesimit të Qeverisë aktuale.

“Do të jem si zakonisht, preciz. Deri në orën 14.30 presim, dhe më pas do ta nisim procedurën për mosbesimin e qeverisë”, tha Mickoski duke shtuar se fillimisht duhet të rrëzohet kjo qeveri dhe më pas do të pasojnë procedurat tjera.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 13:54

29
Nën
Në pjesën e tretë të Programit 200, i ftuar ishte zv/ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu,...
29
Nën
Shpeshë herë viktimat ngelin udhëve, pasi që kapacitet e qendrave strehuese nuk janë shumë të...
29
Nën
Drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Nikolçe Babovski, në emisionin “Utrinski” në “Telma” tha...
29
Nën
Viktimat e dhunës familjare kanë qenë sonte temë në Programin 200, me gazetaren Semra Musai....