Mickoski vazhdon të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Mickoski vazhdon të kërkojë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Pres dhe kërkojë zgjedhje të parakohshme, sepse ajo është e vetmja mënyrë për të parë nëse Maqedonia shkëlqen apo është ajo që ne si opozitë vazhdimisht e theksojmë që jo vetëm që nuk shkëlqejmë, por shkojmë thellë e më thellë në humnerë, tha sonte nga Strumica VMRO-kryetari i DPMNE, Kristijan Mickoski në suaza të fushatës “Bisedimet për rindërtimin e Maqedonisë – Problemet, Zgjidhjet dhe Programi”, përcjell FLAKA.

Ai shtoi se dikush kishte frikë nga një përballje e tillë me qytetarët dhe dëshiroi, siç tha ai, të qëndrojë më gjatë në skenën politike, të përdorë më shumë privilegjet, të abuzojë me ato privilegje më shumë për qëllime personale dhe për këtë arsye zgjedhje të parakohshme parlamentare për Maqedoninë janë të domosdoshme tani dhe menjëherë për të përcaktuar trajektoren e vërtetë të së ardhmes së atdheut, jo atë të imagjinuar.

Duke iu drejtuar qytetarëve të Strumicës, Mickoski adresoi shumë çështje dhe theksoi vazhdimisht se ata do të vijnë në Strumicë si fitues pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe do të kërkojnë përgjegjësi për gjithçka që ka ndodhur vitet e fundit.

“Ata duhet të përgjigjen se ku kanë shkuar dhjetëra miliona para të banorëve të Strumicës, por edhe ku kanë shkuar miliardat që ata kanë shpenzuan në buxhet për të tretin vit radhazi. Dhe, atëherë do të ketë përgjegjësi, atëherë nuk do të ketë koalicione për hotele, për bizneset e lotarisë, nuk do ta kemi atëherë atë, por të gjith ata nga i pari deri te i fundit, u premtoj, do të përgjigjen”, tha Mickoski.

Kreu i partisë kryesore të opozitës theksoi se së bashku me popullin nuk do të lejonin asnjë inxhinieri pas zgjedhjeve në zgjedhjet e ardhshme dhe se qeveria nuk kishte përmbushur asnjë nga premtimet e saj. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 10 Tetor, 2019 21:01

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.