Mickovski ofendon Edi Ramën: Nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Qershor, 2022 23:06

Mickovski ofendon Edi Ramën: Nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë tubimit të sotëm para qeverisë ka kritikuar edhe qasjen e kryeministrit Kovaçevski ndaj batutave të Ramës ky i fundit e quajti Dimitar Kovaçevskin “Kryeministër i ardhshme i Bullgarisë Perendimore”.

“Duhej të kthehet dhe ti thotë Ramës: Ju nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori, kjo është Maqedonia ime”, tha Mickoski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 18 Qershor, 2022 23:06