Milani është pranë transferimit të Ziyech në formë huazimi

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:18

Milani është pranë transferimit të Ziyech në formë huazimi

Milani nuk harron rastin e Hakim Ziyech.

29-vjeçari është në prag të largimit nga Chelsea prej disa kohësh, me kohën e tij të lojës që po pakësohet me shpejtësi.

Milani pritet të luftojë sërish për Hakim Ziyech, me mediat që flasin për një marrëveshje me shumë gjasa janarin e ardhshëm.

Në deklaratat e tij pas ndeshjes mes kombëtares marokene dhe Kroacisë për Botërorin, ai i është referuar të ardhmes së tij, ndërsa ka lënë të hapur mundësinë e largimit të tij nga Chelsea.

“Është e vështirë të përgjigjem. Nuk e dimë se çfarë do të ndodhë në merkaton e dimrit”, ka theksuar Ziyes dhe ka shtuar: Në futboll nuk është e lehtë të flasësh për këto gjëra”. 

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 25 Nëntor, 2022 11:18

07
Dhj
Petrit Pollozhani nga Lëvizja BESA i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, mes tjerash...
07
Dhj
Anëtari i Bordit Ekzekutiv të LSDM-së, Andrej Petrov, ka theksuar se zgjedhje të parakohshme parlamentare...
07
Dhj
Derisa e kremtojmë 30-vjetorin e Misionit, ju po përgatiteni ta merrni funksionin kryesues me OSBE-në. Vallë...
07
Dhj
Duke përjashtuar Shqipërinë si vendi me shumën qesharake të pensionit, Maqedonia bën pjesë në grupin...