Milloshoski: Nisma për rrëzimin e qeverisë teknikisht do të modifikohet

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 13:57

Milloshoski: Nisma për rrëzimin e qeverisë teknikisht do të modifikohet

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski deklaroi se nisma për votimin e mosbesimit të qeverisë do të “modifikohet teknikisht”, por nuk përmendi nëse te këtë listë ndodhen deputetët e partisë “E majta”.

Më herët, deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi tha se nuk dëshiron që nënshkrimin e tij ta ndajë me të njëjtën listë me deputetët e partisë “E majta”.

“Nisma mbetet, ndërsa rregullorja lejon që e njëjta të përmirësohet teknikisht. Do të bëjmë përmirësim teknik”, tha Milloshoski.

Ai shtoi se nisma do të mbesë në procedurë por me më pak nënshkrime, ndërsa në votim do të ketë më shumë se 61 vota për mosbesim të qeverisë.

Ndryshe, seanca e nesërme në Kuvend fillon në ora 11:00.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 13:57

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...