Mini-pica me proshutë dhe djathë

Mini-pica me proshutë dhe djathë

Përbërësit:

Një bukë baguette
– 200g proshutë
– 200g djathë
– Pastë domateje
– Erëza

Përgatitja:

– Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël

– Lyejeni secilën gjysmë me pastë domateje

– Proshutën e prerë vendoseni në bukë dhe ‘spërkateni’ me djathë të grirë dhe erëza

– Gatuajeni në 150 gradë celsius për 10 minuta. Ju bëftë mirë!

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 7 Nëntor, 2019 22:39

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.