Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 28 Shkurt, 2022 00:00

Miratohet rezoluta e Shqipërisë dhe SHBA-së për Ukrainën

Rezoluta për Ukrainën e propozuar nga Shqipëria dhe SHBA për Ukrainën është miratuar këtë të diel për të shkuar në sesionin special të Emergjencës në Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ministrja shqiptare e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, shkruan se rezoluta u mbështet nga 11 anëtarë. Ajo thekson se edhe njëherë tjetër, Rusia u izolua.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 28 Shkurt, 2022 00:00