Mirel: Vetoja e Macron është një gabim që prek besueshmërinë e Francës dhe BE-së

Mirel: Vetoja e Macron është një gabim që prek besueshmërinë e Francës dhe BE-së

Vendimi i Presidentit Francez Macron për të mos lejuar që Maqedonia të fillojë bisedimet e pranimit në BE është një gabim që prek besueshmërinë e Francës dhe të gjithë Bashkimit Evropian, thotë ish-Drejtori i Përgjithshëm i Zgjerimit i Komisionit Evropian Pierre Mirel, përcjell FLAKA.

“Pikëpamja ime është e qartë, do të ishte shumë mirë nëse Maqedonisë do t’i jepej data e bisedimeve,” thotë Mirel në një intervistë për Tv 24.

Në vijim intervista e plotë e Pierre Mirel:

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 9 Nëntor, 2019 20:31

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.