Mirlind Daku largohet nga Kosova, sulmuesi ndërron ngjyrat dhe do të përfaqësojë Shqipërinë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shkurt, 2023 23:02

Mirlind Daku largohet nga Kosova, sulmuesi ndërron ngjyrat dhe do të përfaqësojë Shqipërinë

Duket se e ardhmja e Mirlind Dakut është e lidhur me kombëtaren shqiptare. Sipas informacioneve që vijnë nga Kosova, Daku ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e FSHF dhe shumë shpejt pritet të vesh fanellën me ngjyrat kuqezi, raporton “Kanal 10”.

Më herët Daku ka qenë pjesë e Kukësit, ndërsa kartoni i tij zotërohet nga Osijek, por luan në huazim te Mura në Slloveni. Sa i përket Kosovës, sulmuesi ka luajtur edhe në pesë takime me Përfaqësuesen A, por kanë qenë ndeshje miqësore dhe për këtë arsye mund ta ndryshojë zgjedhjen.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Shkurt, 2023 23:02