Mish pikant shpezësh me kërpudha

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka November 2, 2019 22:44

Mish pikant shpezësh me kërpudha

Përbërësit:

300 g mish gjeldeti,
– 250 g kërpudha;
– 100 g kungullesha;
– 200 g domate;
– 150 g qepë;
– 3 thelpinj hudhre;
– 200 g oriz;
– 1 dcl verë të bardhë;
– 8 lugë vaj ulliri;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni qepën dhe hudhrën dhe shtoni mishin e gjeldetit të prerë bashkë me erëzat.

Shtoni kërpudhat e grira imët dhe qitni verë që të vlojë.

Pas 15 minutave shtoni perimet dhe zieni derisa uji të avullojë.

Shërbejeni me oriz të zier.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka November 2, 2019 22:44