Mjekët nxjerrin 38 objekte metalike nga stomaku i një pacienti

Mjekët nxjerrin 38 objekte metalike nga stomaku i një pacienti

Pothuajse 40 objekte metalike – duke përfshirë çelësa, monedhat dhe një kartë SIM – janë hequr nga stomaku i një njeriu indian.

Kirurgët gjetën gjithashtu një mprehëse lapsi si dhe një magnet, në mesin e artikujve që pacienti kishte futur në trup.

52-vjeçari, i njohur vetëm si Jayakumar, kishte nevojë për dy operacione 45-minutëshe për të hequr të gjitha objektet e çuditshme.

Mjekët në Chennai – në bregun juglindor të Indisë – thanë që pacienti, i cili ka një çrregullim psikiatrik, mund të kishte vdekur pa kirurgji.

Dr A.R. Venkateswaran, i Spitalit të Përgjithshëm të Qeverisë Rajiv Gandhi, udhëhoqi të dy procedurat, sipas raporteve lokale.

Surgeons also found bike keys, pencil sharpener blade and a magnet that most of the items were stuck to among the collection

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 7 Mars, 2019 22:27

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.