View All

Македонија

Latest News From

Балкан

Во Бугарија скоро 400 новозapaзени во поcледните 24 часа

Во Бугарија скоро 400 новозapaзени во поcледните 24 часа

Властите во Бугарија потврдија дека во поcледните 24 часа биле откриени 395 нови позитивни случаи на Ковид-19 од вкупно извршени 1.581 тест. Бројот на новозaразени во однос на бројот на

Тамара Тодевска ја покажа новата тетоважа – стих од химната

Тамара Тодевска ја покажа новата тетоважа – стих од химната

Македонската пејачка Тамара Тодевска деновиве пред камерите за естрадниот магазин Бекстејџ зборуваше на темата за која беше критикувана најмногу, а тоа е грешката која ја направи при изведувањето на химната,

Ковид-19 статистика