Редакција

Минатата недела донесе тројца нови милионери, на три различни места во Македонија, благодарение на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ. Тројцата среќлии освоија комбинирана сума од близу четири... Читај повеќе
Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ побараа од претседателот на Собранието Талат Џафери како прва точка на денешната 50-та седница, да ја стави предлог-одлука за разрешување на... Читај повеќе
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната собраниска седница, а во врска со оставката на министерот и заменик министерот за здравство укажа... Читај повеќе
Владина делегација, предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, пристигна во... Читај повеќе
„Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи? Кој од власта има толкава моќ да се заканува по животот... Читај повеќе
Над 500 илјади граѓани се попишани во првите девет дена од Пописот на населението и објектите 2021. Додека Државниот завод за статистика, оценува дека попишувањето... Читај повеќе
Премиерот Зоран Заев денеска во Тирана ќе присуствува на средбата на германската канцеларка Ангела Меркел со лидерите на земјите од Западен Балкан. Заев ќе ја... Читај повеќе
Денеска во канцелариите  на Демократската унија за интеграција во Гостивар, претставниците на Граѓанската иницијативата  „Гостивар кој го сакам“, заедно со претставници на оваа партија го... Читај повеќе