Плус Инфо

Лавот што побегнал од Националниот парк Најроби и шетал низ густо населениот град Онгата Ронгаи, фатен е и безбедно префрлен на ветеринарен преглед пред да... Читај повеќе
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп остро ги осуди новите обврски за носење маски во затворени простории и училишта, без оглед на статусот на вакцинација. „Нема... Читај повеќе
Секој што доживеал оргазам многу добро ги знае неговите добри страни. Од ублажување на стресот, ублажување на болката, подигнување на расположението… Сепак, дали знаевте дека... Читај повеќе
Оние парови кои се запознале преку интернет, многу порано сакаат да започнат заеднички живот и да засноваат семејство. Апликациите за состаноци како што е „Тиндер“... Читај повеќе
Бракот е сексистичка патријархална конструкција која во голема мера ја користат мажите, а жените ги става во неповолна положба. Експертката за секс, Надја Бокоди, им... Читај повеќе
Женските комарци зависат исклучиво од протеини од човечка крв, а некои сепак се „повкусни“ од другите за овие мали крвопијци. Во секое општество постои личност... Читај повеќе
За караница има многу и најразлични причини, но „Гардијан”, по едно испитување спроведено во САД, ги издвојува трите најчести причини за кавга во врската и... Читај повеќе
Иако во хотелските понуди прашањето на козметиката во изминатите неколку години и тоа како се прошири, една работа и понатаму нема да ја добиете во... Читај повеќе