Momenti kur rusi i vë flakën vetes për të shmangur dërgimin për të luftuar në Ukrainë (VIDEO +18)

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Shtator, 2022 23:01

Momenti kur rusi i vë flakën vetes për të shmangur dërgimin për të luftuar në Ukrainë (VIDEO +18)

Një burrë në Rusi u dërgua me urgjencë në spital pasi i vuri flakën vetes, duke e lënë atë me djegie në 90% të trupit, pasi deklaroi ‘nuk dua të shkoj në front’

Një burrë në Rusi i vuri flakën vetes në përpjekje për të shmangur dërgimin në vijat e frontit në Ukrainë, raportojnë lajmet lokale.

Pamjet video të marra gjatë incidentit tronditës tregojnë njeriun duke marrë zjarr përpara se të vrapojë teksa dëshmitarët e tmerruar shikojnë.

Burri thuhet se u dëgjua duke bërtitur “Unë nuk dua të shkoj në front”, me sa duket duke iu referuar vijës së parë të luftës në Ukrainë – si dhe duke qeshur dhe “duke u sjellë në mënyrë të çuditshme”, sipas gazetës ruse YA62.

Ai u pa duke u lyer me lëng përpara se të dërgohej me urgjencë në spital pas ngjarjes, ku u zbulua se 90% e trupit të tij ishte mbuluar me djegie dhe u trajtua me oksigjen.

Kjo vjen pas njoftimit të Putinit për një mobilizim të pjesshëm të rezervave dhe rekrutëve të ushtrisë ruse ndërsa lufta në Ukrainë vazhdon.

Diktatori rus njoftoi javën e kaluar se do të dërgonte 30,000 trupa të tjera në betejë, duke përfshirë civilë rusë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Shtator, 2022 23:01

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...