Mot i ndryshueshëm na pret sot

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 25 Maj, 2023 09:26

Mot i ndryshueshëm na pret sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite jo-stabil, me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14 ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 29 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës do të jetë jo-stabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 12 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 25 Maj, 2023 09:26