Moti do të jetë me diell dhe vranësira

Desk
By Desk November 8, 2020 09:08

Moti do të jetë me diell dhe  vranësira

Moti në vend në orët e paraditës do jetë me mjegull dhe vranësira të vogla sidomos nëpër lugina që gjatë ditës do të zvogëlohen. Në zonat tjera moti do të jetë më diell. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 14 deri në 21 gradë.

Në Shkup, paradite do ketë paraqitje të vranësirave të vogla dhe kushteve për mjegull të mëngjesit. Gjatë ditës do të jetë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura minimale do të zbret deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 15 gradë Celsius.

 
Desk
By Desk November 8, 2020 09:08